Select Page

Přeskočte „věci“. Je mýtus, že děti potřebují spoustu vybavení.

USDA říká, že věda zatím neposkytla přesvědčivé odpovědi. Pro některé rodiče závisí volba na individuálních zdravotních problémech, jako je citlivost jejich dítěte na specifická rezidua pesticidů nebo potravinářské přísady. Rodičovské volby mohou také pocházet z celkového zájmu o používání kojeneckých a dětských výrobků a metod, o kterých se domnívají, že budou mít menší dopad na životní prostředí.

Podle dosud provedených studií se však některé obecné trendy objevily. Biopotraviny v průměru obsahují o něco vyšší hladiny stopových minerálů, vitamínu C a antioxidačních fytonutrientů než konvenčně pěstované plodiny. Studie však zdůrazňují, že měření obsahu živin v potravinách pouze částečně ukazuje, jak zdravé potraviny jsou. Je také vhodné poznamenat, že děti mohou být citlivější na pesticidy, protože stále rostou. A pro srovnání, děti jedí na svou váhu více jídla než dospělí.

Pokud jde o rozhodování o tom, jaké potraviny koupit pro své dítě, Horowitz říká, že záleží. Doporučuje bio mléčné výrobky. Horowitz také říká, že je velkým fanouškem konzumace sezónního ovoce a zeleniny zakoupené lokálně, které jsou obecně čerstvější, nemluvě o lepších pro životní prostředí, protože neprocestovaly půlku světa, aby se k vám dostaly.

Bez ohledu na to, s kým mluvíte, přechod na zelenou nemusí být vyhlídkou všechno nebo nic. Organické produkty jsou často dražší a existuje mnoho způsobů, jak můžete snížit vystavení dítěte toxinům a přispět k ochraně životního prostředí, aniž byste museli vydělat peníze.

Výběr jídla pro miminko

Prs nebo láhev? Hned od začátku můžete začít tou nejorganičtější činností, která existuje – kojením. Nemusíte ucpávat skládky nádobami na umělé mléko a používat nespočet galonů vody na mytí stovek kojeneckých lahví. Americká pediatrická akademie doporučuje výlučné kojení během prvních šesti měsíců vašeho dítěte.

Pokračování

Kojenecká strava. Pokud se rozhodnete nekojit své dítě, jsou k dispozici kojenecké výživy, které mají označení USDA Organic Seal, což potvrzuje, že přísady byly vypěstovány bez použití určitých pesticidů a že mléčné výrobky pocházejí od krav, kterým nejsou podávány hormony. antibiotika nebo jiné chemikálie. Nepoužívejte balenou vodu k smíchání s recepturou, pouze přidáváte na místní skládku – voda z kohoutku je v pořádku. Zkuste použít skleněné kojenecké lahve nebo vyzkoušejte plastové kojenecké lahve bez BPA.

Pevná jídla. Jakmile bude mít vaše dítě pevnou stravu, chcete-li si zkusit vyrobit vlastní dětskou výživu, můžete jídlo oloupat a vařit, péct nebo napařit a smíchat s trochou vody, mateřským mlékem nebo umělou výživou, dokud nedosáhne textury vhodné pro věk vašeho dítěte – čím mladší dítě, tím hladší textura. Připravte jednotlivé porce, které lze snadno vyjmout, nalitím do silikonových forem na led, zakryjte mrazicími sáčky, označte je a uložte do mrazničky, říká Kelley.

Čerstvé ovoce a zelenina. Pokud nevidíte dodatečné náklady na nákup veškerého organického ovoce a zeleniny, můžete snížit spotřebu pesticidů svého dítěte o téměř 80 % tím, že se vyhnete 12 nejvíce kontaminovaným druhům ovoce a zeleniny a budete jíst nejméně kontaminované produkty, podle Environmental Working Group. . EWG doporučuje organické verze následujících produktů:

Celer Broskve Jahody jablka Borůvky Nektarinky Zvonovité papriky Brambory

Mezi neekologické produkty s nejnižším obsahem pesticidů patří:

Sladká kukuřice Ananas Mangos Sladký hrášek Kiwi Ananasový meloun Vodní meloun Sladká brambora Medovice

Můžete také používat bio pouze potraviny, které vaše dítě jí nejvíce, jako je mléko a jablečný džus.

Plenka povinnost

Pokud jde o plenky pro vaše dítě, je látka vždy zelenější? Vzhledem k tomu, že látkové plenky se musí prát, je důležitý způsob, jakým je čistíte, říká Kelley. Její tipy na šetrné praní a péči o plenky:

Pro maximální účinnost perte vždy plnou náplň. Plenky perte ve studené vodě. Používejte vysoce výkonný stroj. Pleny nenamáčejte, použijte místo toho suché vědro. Místo sušičky si plenky zavěste. Nežehlit plenky. Ušetřete plenky pro vaše další miminko. Pokud používáte plenkovou službu, zeptejte se jich na jejich způsoby praní. Používají chlorové bělidlo? Ekologické prací prostředky? Kolik vody spotřebují?

Pokud nechcete používat látku, podívejte se na jednorázové věci šetrné k zemi, které jsou netoxické, hypoalergenní a bez chlóru.

Pokračování

Jiné způsoby, jak jít ekologicky

Oblékání vašeho miminka. Na etiketě hledejte 100% certifikovanou organickou bavlnu a vyhněte se syntetickým vláknům. Nebo si kupte použité kojenecké a dětské oblečení v garážových prodejnách, sekáčích a zásilkových obchodech, kde je oblečení pravděpodobně vyprané natolik, aby se snížily veškeré chemické zbytky.

Přeskočte "věci." Je mýtus, že děti potřebují spoustu vybavení. Například místo toho, abyste novorozence přinesli domů do drahého kočárku, dejte své dítě hned do postýlky. Neobtěžujte se spoustou sterilizačního vybavení – vaše myčka si postačí. Místo kupování desítek hraček pro miminka zaměstnejte své dítě odměrkami, plastovými úložnými nádobami, hrnci a pánvemi, dokonce i košem na prádlo.

Pořiďte si použité vybavení. Nákup z druhé ruky na velké vstupenky pro kojence a děti vám může ušetřit spoustu peněz, nemluvě o tom, že je to lepší pro životní prostředí. Vyměňujte nebo si půjčujte použité dětské věci od přátel a rodiny, jděte do garáže a nakupujte v zásilkových obchodech. Ujistěte se, že kontrolujete stav stažení produktu a pamatujte, že autosedačky mají data expirace.

Jít do knihovny. Místo kupování spousty dětských knih a DVD navštivte místní knihovnu.

Vynechejte každodenní koupel. Šetřete vodou tím, že je budete koupat každých pár dní místo každodenních koupelí.

Nesledujte zbytky chemikálií, pyl a prach do vašeho domova. Sundejte si boty u dveří.

Funkce WebMD Hodnotil Louise Chang, MD dne 14. února 2011

Zdroje

ZDROJE:

Organic Trade Association, Průmyslový průzkum 2010, shrnutí, "Celkový organický prodej a růst v USA v letech 2002–2009."

Paul Horowitz, MD, pediatr, Discovery Pediatrics, Valencia, Kalifornie.

Národní ekologický program USDA pro zemědělskou marketingovou službu: "Pochopení organického označování," "Kosmetika, produkty péče o tělo a produkty osobní péče.

Soo Kim, mluvčí, USDA.

Rebecca Kelley, spoluautor, Ekonomický průvodce pro miminko.

Ministerstvo zemědělství Spojených států, Národní zemědělská knihovna: "Mám nakupovat biopotraviny?"

Agentura pro ochranu životního prostředí USA: "Pesticidy a potraviny: Proč mohou být děti obzvláště citlivé na pesticidy."

Americká pediatrická akademie: "AAP vydává revidovaná doporučení ohledně kojení," 2010. Pracovní skupina pro životní prostředí: "Průvodce pro nakupující pesticidy,"2010.

Infantilní hemangiomy jsou mateřská znaménka, která rostou na kůži vašeho dítěte po narození. Některým se říká jahodová mateřská znaménka, protože jsou jasně červené a hrbolaté.

Jahodové mateřské znaménko na miminka

Jahodové mateřské znaménko se nazývá infantilní hemangiom. Je to hrbolatá červená nebo fialová skvrna na kůži vašeho dítěte a je tvořena shlukem krevních cév. ‌

Hemangiom se objeví brzy po narození. Jak vaše dítě roste, krevní cévy v mateřském znaménku dostávají signály růstu, což způsobuje, že se rychle zvětšují. Růst se obvykle vyskytuje v prvních pěti měsících po narození a nazývá se proliferativní fáze. Do tří měsíců věku bude mít hemangiom vašeho dítěte asi 80 % jeho konečné velikosti. ‌

Existují různé typy hemangiomů:

Povrchní. Tento typ je v povrchových vrstvách kůže a je nejčastějším typem hemangiomu. Je jasně červená a někdy se jí říká jahodové mateřské znaménko nebo jahodový hemangiom, protože povrch vypadá jako jahoda.

Hluboký. Hluboký infantilní hemangiom postihuje hlubší vrstvy kůže. Ty jsou obvykle na povrchu hladké a vypadají modře nebo mají barvu kůže.

Smíšený. Smíšený typ je v povrchových i hlubších vrstvách kůže. 

Extrakutánní. Jedná se o hemangiomy, které rostou na orgánech, kostech nebo ve svalech. ‌

Hemangiomy mohou mít různé velikosti a barvy a mohou se objevit na různých místech. Obvykle jsou nerakovinné.

Jahoda způsobuje mateřské znaménko

Není zcela jasné, proč děti dostávají hemangiomy. Některé teorie naznačují, že jde o dědičný stav způsobený určitými genetickými rysy.

Jiné teorie naznačují removio podvod, že se v placentě vyvíjejí proteiny, které způsobují rychlý růst buněk. Při narození jsou tyto buňky rozprostřeny, ale časem se spojí a vytvoří kanály pod kůží s krvinkami. Růstové signály způsobují, že se rozrůstají do záplat. 

Některé děti mají hemangiomy také na vnitřní straně těla. Nejsou tak běžné, ale mohou růst na:‌

Brzlík Játra Žlučník Slezina Nadledvinky Plíce Slinivka břišní Zažívací trakt

Hemangiomy jsou častější u dívek, dvojčat, předčasně narozených dětí a dětí s nízkou porodní hmotností.

Pokračování

Příznaky a příznaky dětského hemangiomu

Hemangiomy v kůži jsou viditelné. Uvidíte známky hemangiomu, ale tyto příznaky ne vždy způsobují příznaky. ‌

Příznaky infantilního hemangiomu zahrnují:

Vyvýšená, hrbolatá náplast Objevuje se brzy po narození Na světlé a tmavé pleti vypadá červeně Vypadá modře V prvních měsících rychle roste Někdy má bolák Někdy krvácí

Jahodová mateřská znaménka jsou na povrchu kůže, ale některé hemangiomy jsou pod kůží. Hemangiomy, které se nacházejí v blízkosti očí, uší nebo nosu, mohou při růstu způsobovat problémy, jako je blokování dýchacích cest nebo zhoršení zraku.‌

Většina hemangiomů roste na hlavě a obličeji, ale vaše dítě je může mít kdekoli. 

Diagnóza dětského hemangiomu

Váš lékař diagnostikuje hemangiom jeho vyšetřením. Testy nejsou vždy potřeba. V závislosti na tom, kde se hemangiom nachází, může váš lékař provést testy, aby rozhodl, zda způsobí problémy s dýcháním, jídlem nebo zrakem.

V těchto případech může vaše dítě podstoupit ultrazvuk, aby vidělo pod kůži. Pokud je náplast velká, může váš lékař provést zobrazení magnetickou rezonancí nebo MRI, aby zjistil, zda růst neovlivňuje jiné důležité struktury.

Léčba kojeneckého hemangiomu

Léčba hemangiomu závisí na jeho velikosti, umístění a typu. Většina hemangiomů odezní sama a nevyžaduje žádnou léčbu.

Jsou chvíle, kdy bude nutné hemangiom léčit. Patří mezi ně, pokud:‌

Roste v blízkosti nosu, očí nebo úst Kůže se začne rozpadat Na kůži se tvoří boláky Je velmi velký a způsobí problémy s růstem Je to na vnitřním orgánu To bolí

Existují různé možnosti léčby, včetně:

Beta-blokátory. Tyto léky pomáhají snížit průtok krve do mateřského znaménka jahody. To zpomalí růst a může změnit barvu na světlejší. Ty mohou zahrnovat propranololovou medikaci a timololový gel.

kortikosteroidy. Steroidní léky mohou také zpomalit růst hemangiomu. Ty se nejlépe používají v raných fázích růstu. Jakmile mateřské znaménko dosáhne své maximální velikosti, zdá se, že steroidy nemají tak velký účinek.

Interferony. Tyto léky fungují o něco déle a používají se pouze v případě, že beta-blokátory a kortikosteroidy nefungují.

Pokračování

Laserová terapie. Váš lékař aplikuje teplo a světlo na hemangiom, aby byl menší a světlejší. Nejlépe funguje, když je vašemu dítěti mezi 6 měsíci a 1 rokem.

Chirurgická operace. Někdy může váš lékař doporučit operaci, ale to bude záviset na tom, kde to je. Odstranění mateřských znamének z jahod může způsobit jizvy. 

Chirurgie může způsobit poškození jiných tkání. Obvykle se doporučuje pouze u malých hemangiomů nebo v místech, kde by mohly způsobit problémy s růstem nebo s důležitými funkcemi, jako je dýchání. Váš lékař může s operací počkat, až bude vaše dítě ve věku od tří do pěti let.

Výsledky pro infantilní hemangiomy

Výhled pro většinu hemangiomů je velmi dobrý. Většina dětí nepotřebuje léčbu, protože hemangiom zmizí sám. Ve věku 10 let obvykle zcela vymizí. ‌

Nejlepší je nechat si co nejdříve prohlédnout jahodové mateřské znaménko vašeho dítěte. To může pomoci s včasnou léčbou, pokud je to potřeba, a předejít problémům.

WebMD Medical Reference Hodnotil(a) Dan Brennan, MD dne 07. června 2021

Zdroje

ZDROJE:

Americká akademie ortopedických chirurgů OrthoInfo: “Hemangiom.”

American Academy of Pediatrics Health Children: “Infantilní hemangiomy: O znaménkach jahodového dítěte.”

Johns Hopkins Medicine: “Infantilní hemangiom.”

Medscape: “Infantilní hemangiom.”

NHS: “Mateřská znaménka.”

Všichni rodiče chtějí pro své dítě to nejlepší, ale to neznamená, že musíte vyhodit svůj rozpočet na nejdražší výbavičku pro miminko.

Zastánce spotřebitelů Alan Fields a manželka Denise Fields, spoluautoři Baby Výhodné, Baby 411, aVýhodné nabídky pro batolata, již léta pomáhá novým rodičům najít nabídky a krádeže vybavení pro miminka a batolata. Jejich knihy obsahují hodnocení kvality a podrobné bezpečnostní informace pro každý produkt.

Doporučujete, aby si páry vytvořily a udržovaly rozpočet na nákup dětského nábytku a dalšího vybavení pro miminko?

Ano, věříme, že je dobré, aby si rodiče vytvořili rozpočet a drželi se ho co nejvíce.

Klíčem je zaměřit se na základy. Pro dětský pokoj vytváříte bezpečné místo pro spaní miminka. Nemusí to být sterilní nemocniční pokoj. Chcete, aby to bylo hezké, ale můžete vytvořit nádherné prostředí, aniž byste to přeháněli.

Budete potřebovat kočárek, postýlku, místo pro uložení kojeneckého oblečení a dalších věcí a místo na přebalování. Toto jsou základy. Kromě toho možná budete chtít lampu, závěsy a možná nový nátěr, ale buďte v jednoduchosti. Jinými slovy, neutrácejte 500 dolarů za sadu designových povlečení – to jsou vyhozené peníze.

Také bych řekl, že je důležité mít na očích budoucnost. Jeden čtenář se nás nedávno zeptal, co si myslíme o kombinaci postýlky a komody. Problém je, že když vaše dítě za pár let vyroste z postýlky, musíte to celé prodat.

Když kupujete výbavičku pro miminko, je také rozdíl, jestli plánujete více dětí. Myslete tedy dopředu, až budete nakupovat v dětském pokoji.

Na trhu je tolik druhů dětských nosítek a kočárků. Myslíte si, že je to věc individuálního vkusu nebo jsou nějaké, které doporučujete plošně?

Je to velmi individuální věc. Mezi všemi různými typy nosítek je velký rozdíl a stojí za to věnovat čas zjišťování, co vyhovuje vám a vašim okolnostem.

Udělejte si průzkum a zamyslete se nad tím, proč chcete nosič používat. Výbavička pro miminko se musí přizpůsobit vašemu rodičovskému stylu. Například rodičovství ve stylu připoutání klade velký důraz na závěs.

Dětské kočárky jsou také velmi individuální. Jaký máte životní styl a kde žijete? Pokud žijete v San Franciscu nebo New Yorku, pravděpodobně budete používat veřejnou dopravu, takže chcete velmi lehký kočárek, který se dá snadno složit. Pokud žijete v Dallasu, je pravděpodobnější, že budete hodně jezdit v autě. Pokud žijete v zemi, kde kočárek tlačíte po štěrkových cestách, možná budete chtít kočárek do každého terénu. K dispozici je mnoho možností, takže je dobré ustoupit a promyslet si to, než se zaregistrujete pro konkrétní nosítko nebo kočárek.