Select Page

Wirusy neurotropowe

Niektóre informacje mogą być nieaktualne. Odwiedź nasze centrum Coronawirus i śledź naszą stronę aktualizacji na żywo, aby uzyskać najnowsze informacje na temat pandemii Covid-19.

Prawie 1 rok po zidentyfikowaniu nowatorskiego Coronawirusa, SARS-Cov-2 88 milionów. Chociaż wiele szczepionek zostało zatwierdzonych, wdrożenie zajmie trochę czasu.

W międzyczasie naukowcy kontynuują studiowanie Covid-19, próbując spowolnić rozprzestrzenianie się i zmniejszyć ciężkie objawy.

Inni naukowcy próbują zebrać obraz tego, co może wyglądać życie Jak na dłuższą metę dla kogoś, kto miał Covid-19.

Najnowszy artykuł perspektywiczny, który pojawia się w Alzheimer & amp; Demencja: Journal of the Alzheimer’s Association, przegląda badania nad wcześniejszymi chorobami wirusowymi, w tym pandemię grypową sprzed sklad germivir stulecia. Autorzy uważają, że badania wskazują, że COVID-19 może powodować trwały wpływ na mózg.

Bądź na bieżąco z aktualizacjami na żywo o bieżącym wybuchu Covid-19 i odwiedź nasze centrum Coronawirus, aby uzyskać więcej porad dotyczących zapobiegania i leczenia.

Neurotropowe wirusy

Zastanawiają się nad naukowcy Wirus SARS-COV-2 „neurotropowy” wirus, ponieważ może wchodzić w komórki nerwowe. Wirusy neurotropowe obejmują świnkę, wściekliznę i wirusy Epsteina-Barra. Podczas gdy niektóre wirusy neurotropowe powodują łagodniejsze objawy, inne mogą powodować obrzęk mózgu, paraliż i śmierć.

Niektóre wirusy podobne do grypy są neurotropowe i podobne pod względem struktury do nowego koronawirusa. W związku z tym naukowcy przyjrzeli się tym wirusom, aby uzyskać wgląd w to, jakiego rodzaju długoterminowe efekty można oczekiwać u osób, które wyzdrowiały z Covid-19.

„Od czasu pandemii grypy z 1917 i 1918 r., Wiele chorób podobnych do grypy było związanych z zaburzeniami mózgu ”-mówi główny autor dr Gabriel A. de Erausquin.

Dr. De Erausquin, który jest profesorem neurologii w University of Texas Health Science Center w San Antonio, wyjaśnia: „Te wirusy oddechowe obejmowały H1N1 i SARS-Cov. Wirus SARS-COV-2, który powoduje COVID-19, również wpływa na mózg i układ nerwowy. ”

Według naukowców, podwyższone ryzyko choroby Alzheimera, choroby Parkinsona i umysłowej Problemy zdrowotne mogą być potencjalnie związane z tymi chorobami grypowymi.

Znaczenie objawów neurologicznych

Niektóre osoby z Covid-19 nie doświadczają żadnych objawów, podczas gdy inne mają objawy od łagodnego ciężko.

Niektóre objawy charakterystyczne obejmują:

 • suchy kaszel
 • Trudności w oddychaniu

Dodatkowo szacunkowo szacowane 15–25% osób z chorobą wirusową może mieć objawy neurologiczne, w tym:

 • Utrata poczucia smaku i zapachu
 • Zmieniony stan psychiczny

podczas utraty zmysłu zapachu może na początku nie wydawać się poważna, jest nadal ważna, ponieważ jest on bezpośrednio związany z funkcją mózgu.

Aby wejść do komórek, SARS-COV-2 wiąże się z receptorami ACE2 na błonach komórkowych. Bulwa węchowa, która jest częścią mózgu otrzymujących odczucia zapachu, ma wysokie stężenie tych receptorów. Żarówka węchowa ma również silne powiązania z hipokampem – obszarem odpowiedzialnym za pamięć.

Według dr de Erausquin: „Szlak wirusa, gdy atakuje mózg, prowadzi prawie prosto do hipokampu . Podejrzewamy, że może to być również jeden z powodów, dla których nastąpi przyspieszony spadek poznawczy w czasie u podatnych osób ”-dodaje.

Wśród ciężkich problemów neurologicznych podczas zakażenia SARS-COV-2 mogą się rozwijać pacjenci Płyn na mózgu, zapalenie w mózgu i napady.

trwały wpływ Covid-19

Covid-19 może powodować poważne uszkodzenie płuc, a uszkodzenie może być nieodwracalne . Jednak według badań autorów wydaje się, że możliwy opad z Covid-19 może wykraczać daleko poza uszkodzenie płuc.

Autorzy piszą, że „problemy z oddychaniem z powodu SARS-COV-2 są częściowo spowodowane rozregulowaniem łodygi mózgu, podobnie jak niektóre z objawów przewodu pokarmowego”.

Na podstawie idei, że Covid-19 może powodować uszkodzenie mózgu, możliwe jest, że ludzie, którzy mieli nowy koronawirus, ale byli bezobjawowymi, albo doświadczonymi łagodnymi objawami, mogą stawić czoła problemom.

Jednak

Jednak

Ponieważ COVID-19 jest nową chorobą, naukowcy będą musieli przeprowadzić długoterminowe badania, aby potwierdzić te teorie.

„Jako Alzheimer i amp; Artykuł Dementia wskazuje, że niedoceniona historia medyczna tych wirusów w ciągu ostatniego stulecia sugeruje silny związek z chorobami mózgu, które wpływają na pamięć i zachowanie ”, komentuje dr Marię C. Carrillo, dyrektora naukowym Alzheimera i współautora papieru i współautora papieru .

„W tym trudnym czasie możemy stworzyć„ srebrną podszewkę ”, wykorzystując globalny zasięg i reputację stowarzyszenia Alzheimera, aby połączyć społeczność badawczą, aby oświetlić długoterminowy wpływ Covid-19 na mózg, ”Mówi dr Carrillo.

W przypadku aktualizacji na żywo o najnowszych osiągnięciach dotyczących nowatorskiego koronawirusa i Covid-19, kliknij tutaj.

 • Choroby zakaźne/ bakterie/ wirusy
 • Neurologia/Neuroscience

COVID-19: Szacunki badania „Cicha transmisja”

Nowe badanie-które jeszcze nie pojawiło się w czasopiśmie-szacuje, że osoby, które nie wykazują jeszcze żadnych objawów przenoszonych przez około 10% Zakażenia.

Aby uzyskać aktualizacje na żywo dotyczące najnowszych osiągnięć dotyczących nowatorskiego koronawirusa i Covid-19, kliknij

Coronawirus, SARS-Cov-2, zaraził ponad 175 000 ludzi na całym świecie.

Ponieważ wirus jest nowatorski, naukowcy starają się zrozumieć, jak się zachowuje. Ich ustalenia poprowadzą odpowiedzi na pandemię i pomogą urzędnikom zaprojektować sposoby interwencji i powstrzymania przepływu.

Naukowcy z University of Texas w Austin są częścią tej szalonej działalności i próbują zrozumieć, jak szybko wirus wirus może się rozprzestrzeniać. Ich ostatnie ustalenia czekają na publikację w czasopiśmie Emerging Infectious Choroby.

Serial Interval

Badania obejmowały naukowców ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Chin i Hongkongu. Byli szczególnie zainteresowani zrozumieniem, jak szybko może rozprzestrzeniać się SARS-Cov-2.

Gdy naukowcy szacują, jak szybko rozprzestrzeni się wirus, zwracają uwagę na dwa podstawowe czynniki:

1. Numer reprodukcji – lub ile osób z wirusem może zarabiać.

2. Serialny odstęp-lub czas między jedną osobą rozwijającą objawy stanu a drugą osobą zarażoną i rozwijającą objawy.

Naukowcy w najnowszym badaniu stwierdzili, że interwał seryjny dla SARS-COV-2 był Około 4 dni.

Wyjaśniają, że krótszy interwał szeregowy sprawia, że ​​epidemia jest trudniejsza do powstrzymania i bardziej prawdopodobne, że rozprzestrzeni się szybko.

„Ebola, z seryjnym odstępem kilku tygodni, jest znacznie łatwiejsza do powstrzymania niż grypa, z seryjnym odstępem zaledwie kilku dni. Odpowiadające na zdrowie publiczne na wybuchy Ebola mają znacznie więcej czasu na zidentyfikowanie i izolowanie przypadków, zanim zarażą innych ”, wyjaśnia prof. Lauren Ancel Meyers z University of Texas w Austin. „Dane sugerują, że ten koronawirus może rozprzestrzeniać się jak grypa. Oznacza to, że musimy poruszać się szybko i agresywnie, aby ograniczyć pojawiające się zagrożenie. ”

„ Cicha transmisja ”

„ Cicha transmisja ”występuje, gdy ktoś, kto zakontraktował wirusa, nie wykazuje żadnych objawów Ale przekazuje wirusa komuś innemu. Obecne badanie jest jednym z pierwszych, które zbadali to zjawisko dla SARS-COV-2.

w celu zbadania, naukowcy zbadali 450 przypadków z 93 chińskich miast.

Znaleźli do tej pory najbardziej przekonujące dowody, że ludzie mogą przekazywać wirusa przed rozpoczęciem objawów, scenariusz znany również jako transmisja przedmotematyczna.

Autorzy szacują, że osoby, które nie mieli Jednak rozwinięte objawy przekazały około 10% badanych przypadków.

Nie jest jasne, jak duża rola może odgrywać przenoszenie do pandemii Coronawirus. Odkrycia te mogą pomóc w lepszych przewidywaniach, w jaki sposób będzie się zachowywać wirus.

Pytania pozostają

Niektóre osoby, które zarabiali SARS-COV-2, nie wykazują żadnych objawów, i prawdopodobne jest, że tylko to tylko to, że to tylko to, że to tylko to 1–3% ludzi jest tak zwanymi bezobjawowymi nosicielami.

Jednak we wszystkich przypadkach COVID-19 istnieje opóźnienie między infekcją a początkiem objawów, które jest znane jako okres inkubacji.

Czas między przenoszeniem a objawami może być od 2–14 dni.

Ostatnie badanie, w którym badano czas inkubacji, stwierdza, że ​​mediana dla rozwinięcia objawów wynosi 5,1 dni, a 97,5% osób rozwijających się objawów robi to w ciągu 11,5 dni.

Zrozumienie, jak łatwo te osoby przedmorbatyczne przenoszą wirusa. Zgromadzenia mogą być uzasadnione. Bezobjawowa transmisja zdecydowanie utrudnia ograniczenie. ”

– Prof. Lauren Ancel Meyers

Autorzy bieżącego badania wyjaśniają również, że wraz ze wzrostem liczby osób, które zawierają wirusa, ich najnowsze szacunki mogą się zmienić.

Z naukowcami pracującymi przez całą dobę, aby zrozumieć, jak działa wirus, będziemy musieli poczekać na więcej danych, zanim będziemy mogli wyciągnąć solidne wnioski na temat cichych wskaźników transmisji.

w celu uzyskania aktualizacji na żywo Najnowsze osiągnięcia dotyczące nowatorskiego koronawirusa i COVID-19 kliknij

Aby uzyskać informacje na temat zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, ta strona Centers for Disease Control and Prevention (CDC) zapewnia porady.

 • Zdrowie publiczne
 • Choroby zakaźne/bakterie/wirusy
 • szczepionka Covid-19: Jeśli nie miałeś skutków ubocznych, czy jesteś chroniony?

  Miliony ludzi na całym świecie otrzymały szczepionkę Covid-19. Jednak wciąż istnieje wiele pytań związanych ze skutecznością tych szczepionek. Jednym z powszechnych pytań jest to, czy istnieje związek między skutkami ubocznymi zaobserwowanymi po szczepieniu a późniejszą odpornością.

  Wszystkie dane i statystyki są oparte na publicznie dostępnych danych w momencie publikacji. Niektóre informacje mogą być nieaktualne. Odwiedź nasze centrum Coronawirus, aby uzyskać najnowsze informacje na temat pandemii Covid-19.

  Obecnie jest 21 szczepionek Covid-19 upoważnionych do stosowania na całym świecie. W Wielkiej Brytanii do tej pory ponad 36 500 000 osób zostało w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19. W Stanach Zjednoczonych ponad 162 100 000 osób jest obecnie w pełni zaszczepionych.

  Na całym świecie ponad 13% populacji zostało w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19, zgodnie z danymi opracowanymi przez Google.

  Monitorowanie bezpieczeństwa szczepionek w świecie rzeczywistym trwa dla wszystkich szczepionek, ponieważ stanem Centers for Disease Control and Prevention (CDC). Władze zdrowotne na całym świecie nadal zachęcają osoby, które otrzymują szczepionkę Covid-19 do zgłaszania wszelkich skutków ubocznych pracownikowi opieki zdrowotnej.

  Miliony szczepionych osób doświadczyły skutków ubocznych, w tym obrzęku, zaczerwienienia i bólu podczas wstrzyknięcia strona. Powszechnie zgłaszane są również gorączka, ból głowy, zmęczenie, ból mięśni, dreszcze i nudności.

  jak ma to miejsce w przypadku każdej szczepionki, nie wszyscy zareagują w ten sam sposób. Wiele osób nie zgłosiło ani nie doświadczyło skutków ubocznych po szczepieniu. Czy to oznacza, że ​​nie są chronione przed SARS-COV-2? skutki uboczne i ochrona ”

  W wywiadzie dla Medical News Today, William Schaffner, M.D., profesor chorób zakaźnych w Vanderbilt University Medical Center w Nashville, TN, mówił o związku między skutkami ubocznymi a odpornością na SARS -COV-2, wirus, który powoduje COVID-19.

  stwierdził, że ani obecność, ani brak działań niepożądanych nie wskazują na odporność. „Nie ma bezpośredniej korelacji między skutkami ubocznymi a ochroną”, powiedział prof. Schaffner.

  Dane z badań dwuposowych szczepionek MRNA COVID-19-Pfizer-Biontech i Moderna-wskazują, że są one ponad 90% skuteczne. Poniżej 10% osób w pełni zaszczepionych może mieć częściowe do braku ochrony.

  ze względu na sposób działania szczepionek – poprzez skłanianie organizmu do budowania odporności na patogen docelowy – osoby z uszkodzonym układem odpornościowym mogą nie Według prof. Schaffnera, niektóre leki, takie jak immunosupresyjne i niektóre leki stosowane w leczeniu raka, mogą być w stanie zbudować kompletną, a nawet częściową odporność na SARS-COV-2. szczepionek COVID-19.

  Co może nam powiedzieć testowanie przeciwciał?

  .

  Jednak Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) wydała ostatnio oświadczenie, w którym stwierdzono, że „testów przeciwciał nie należy stosować do oceny poziomu odporności lub ochrony przed Covid-19 w dowolnym momencie, a zwłaszcza w dowolnym momencie, a zwłaszcza Po tym, jak osoba otrzymała szczepienie Covid-19. ”

  podczas testu przeciwciał może wydawać się rozsądnym sposobem ustalenia, czy dana osoba opracowała przeciwciała do SARS-COV-2, pozytywny wynik testu niekoniecznie wskazuje, że dana osoba nie opracuje COVID-19.

  FDA dotyczy FDA To testowanie przeciwciał może prowadzić do bardziej zrelaksowanego podejścia do podejmowania środków ostrożności przeciwko infekcji nowym koronawirusem. To z kolei może spowodować zwiększenie rozprzestrzeniania się SARS-COV-2.

  Dr. Elitza S. Theel, dyrektor laboratorium serologii chorób zakaźnych w Mayo Clinic w Rochester, MN, odpowiedział na MNT na temat testowania przeciwciał.

  „Nie ma jeszcze ustalonej korelacji odporności na SARS-Cov- 2, tak jak w przypadku innych chorób zapobiegających szczepionkom ”, powiedział dr Theel.

  „ musimy pamiętać, że dostępne testy serologiczne Covid-19, których istnieje wiele i mogą różnić się w swoich celach /Charakterystyka wydajności, nie zostały zaprojektowane tak, aby wskazać „odporność” w celu ponownego zaklejania, ale w celu wskazania, czy dana osoba zamontowała odpowiedź immunologiczną na wirusa, czy nie. To, czy ta odpowiedź immunologiczna jest wystarczająca do długoterminowej odporności, nie jest czymś, co testy te mogą definitywnie powiedzieć w tym momencie. ”

  -Dr Elitza S. Theel

  Zazwyczaj wymaga 2 tygodnie po drugiej dawce szczepionek Pfizer-Biontech lub Moderna i 2 tygodnie po pojedynczej dawce Johnsona & amp; Johnson lub Janssen, szczepionka, aby ciało buduje ochronę przed SARS-Cov-2. W tym czasie nadal istnieje możliwość opracowania COVID-19.

  „Obecny wzrost w przypadkach [Covid-19]”, podkreślił dr Theel, „przede wszystkim występuje u osób nieszczepionych, co jest Zarówno bolesne, jak i frustrujące, ponieważ mogłyby się w dużej mierze zapobiec, gdyby osoby te zdecydowały się zaszczepić. ”

  w celu uzyskania aktualizacji na żywo dotyczące najnowszych osiągnięć dotyczących nowatorskiego Coronawirusa i Covid-19, kliknij tutaj.

  • Układ odpornościowy / szczepionki
  • Choroby zakaźne / bakterie / wirusy

  szczepionka Covid-19: kraje o niskich dochodach tracą kraje zamożne

  Koalicja naukowców, aktywistów i organizacji międzynarodowych ostrzega, że ​​w przyszłym roku tylko 10% osób w 67 krajach o niskich dochodach będzie być szczepień przeciwko Covid-19.

  Koalicja organizacji międzynarodowych, wspierana przez poprzednich światowych liderów i ekspertów zdrowotnych, ostrzega, że ​​90% osób w 67 krajach o niskich dochodach i dochodach o niższych średnich dochodach nie otrzyma szczepień przeciwko Covid-19 w 2021 r.

  Contents