Select Page

Francouzští lékaři se blíží k dukanovým dietním guru, Dr.

Pierre Dukan Karin Michels z Harvardské lékařské fakulty v Massachusetts poznamenává, že ačkoli nálezy tohoto výzkumu naznačují významné snížení úmrtí na rakovinu prsu s dvojitou mastektomií, zda podstoupit postup je pro ženy obtížným rozhodnutím, a to by nemělo být přehlíženo.

„[prsa] jsou nezbytnými částmi identity žen, sexuality a sebe vnímání. Rozloučení s prsou může vést k úzkosti, nedostatku sebeúcty a možná deprese. Rozloučení se zdravým prsem nebo dvěma, aby se zabránilo pravděpodobnosti, je ještě obtížnější, “říká Dr. Michels.

„Rozhodnutí podstoupit bilaterální mastektomii je individuální a osobní volba, kterou musí žena vytvořit spolu se svým lékařem.“

Lékařské zprávy Dnes nedávno informovala o studii, která naznačuje, že mladé kuřáky, kteří v současné době kouří a kteří kouří po dobu 10 a více let, mají výrazně vyšší riziko pro rakovinu prsu pozitivního na estrogen-receptor.

 • Rakovina prsu
 • Cancer/Oncology
 • Zdraví/gynekologie žen

Francouzští lékaři se blíží k Dukanově dietnímu guru, Dr.

Pierre Dukan

Francouzská vysoká škola lékařů obviňuje Dr. Pierre Dukana, tvůrce duchanské diety, praktikující medicíny „jako„ jako „jako je„ jako „jako“ jako „podobně jako“ podnikání “, které je v rozporu s etickým kodexem a nestará se o dostatečnou péči v jeho návrzích na zapojení do osobní propagace. Dr. Dukan, známý jako odborník na stravu celebrit a královských hodů, se stal velmi bohatým poté, co byla jeho nejprodávanější kniha vydána před dvanácti lety a přeložena do 14 jazyků.

Dr. Dukan se říká pomohli vévodkyni z Cambridge (Kate Middleton) dostatečně ztenčeni, aby se vešli do jejích svatebních šatů, a také obnovili postavu Jennifer Lopez po porodu. Nelékařské kruhy ve Francii, když Dr. Dukan navrhl, by měl být zaveden test anti-obezity na zkoušky na bakalaureate (ekvivalent vyšší střední školy v USA a úrovně A v Anglii). Dukan navrhuje, aby lidé s „normální tělesnou hmotností“ měli být odměněni dalšími známkami zkoušek. Existují obavy, jaký dopad na takový krok může být na mladé dívky s tendencemi k poruchám příjmu potravy nebo dospívajících žen s nadváhou. , lékař primární péče), říká, že objevil svou stravu, když řekl zoufalému pacientovi, který chtěl zhubnout, ale nepřestat jíst maso, jíst velmi libové maso a pít hodně vody. Během pěti dnů pacient ztratil 11 liber (5 kilogramů) a říká, že to bylo, když našel své „lékařské volání“. Jeho strava bohatá na bílkoviny byla vytvořena a nakonec zdokonalena po 20 letech, říká Dukan. Jeho web má 30 000 odběratelů (platící). Na nich jsou desítky potravinářských výrobků s značkou Dukan Diet – jsou k dispozici po celé zemi v několika hlavních maloobchodních prodejnách a lékárnách. Předpokládá se, že tržby mají hodnotu více než 100 EUR ročně.

Ordre National Des Médecins uvedl, že několik lékařů uvedlo, že dukanská strava byla rizikem veřejného zdraví. Průzkum v květnu 2011 zjistil, že čtyři pětiny z 5 000 sledujících dieta v Dukanu vrátily veškerou svou hubnutí zpět do 36 měsíců. Podle některých francouzských lékařů by tento druh kolísání tělesné hmotnosti mohl zvýšit riziko vzniku hypertenze, cukrovky a několika kardiovaskulárních chorob. Existují u lidí s nadváhou/obézou a že zbývající obézní je pro zdraví nebezpečnější.

Co je to dukanská dieta? Když jsme byli lovci-sběratelé.

Zahrnuje 100 různých potravin, z nichž 72 je pocházející ze zvířat. Pokud se držíte těchto 100 potravin, není omezení množství, které jíte.

Strava má čtyři fáze (sloupy)

 • Fáze útoku-Cílem je rychle zhubnout, až 4,4-6,6 liber (2-3 kilogramy) s několika dny. Dr. Dukan říká, že nastartuje metabolismus pacienta. Neexistuje žádné ovoce. Cílem je postupně dosáhnout cílové tělesné hmotnosti. Tato fáze má trvat 2,2 liber (1 kg) hmotnosti ztracené týdně, dokud není dosaženo cílové hmotnosti. Dietery mohou jíst tolik bílkovin a zeleniny, kolik chtějí, a také jeden kus ovoce s nízkým obsahem cukru, jednu sýrovou část a dva plátky celozrnného chleba.
 • Stabilizační fáze-The Dlouhodobý plán údržby.

Pro více informací o dietě Dukan klikněte na níže uvedený odkaz: „Co je to duchanská strava?“

napsaný Christian Nordqvist

 • Výživa/strava
 • Obezita/hubnutí/fitness

Přítel a rodinná schválení e-cigaret může zvýšit použití mezi dospívajícími

Nová studie zveřejněná v pediatrii prokázala, že mezi vzorkem adolescentů je pravděpodobnější, že používají e- cigarety a tradiční cigarety, pokud jejich přátelé a rodina používají nebo schvalují samotná zařízení.

Vědci z University of Southern California v Los Angeles také zjistili, že adolescenti v jejich studii častěji používají elektronické než tradiční cigarety, což odráží rostoucí míru používání těchto zařízení od jejich zavedení V roce 2007.

a ačkoli mnoho odborníků na veřejné zdraví vyjádřilo obavy, že e-cigarety by mohly působit jako „brána“ pro adolescenty na tradiční cigarety, 41% účastníků studie, kteří používali E -Cigarettes uvedl, že nikdy nekouřili tradiční cigarety.

„Pokud si myslíte o používání e-cigaret a cigaret jako dva kruhy, překrývání není tak velké, jak se očekávalo,“ hlavní autorka Jessica Barrington-Trimis, profesorka na katedře preventivní medicíny.

Předchozí studie prokázaly, že e-cigarety se používají více než tradiční cigarety mezi studenty středních škol, zatímco tradiční používání cigaret se od roku 2011 do roku 2014 snížilo.

Přestože je však dopad psychosociálních vlivů, jako je využití a schválení rodičů a vzájemného využití cigaret, dobře zdokumentován, totéž nelze říci o jejich dopadu na používání e-cigaret.

Pro vyšetřování vědci analyzovali údaje získané ze studie pro zdraví dětí v jižní Kalifornii, ve které celkem 2 084 11. a 12. a 12. třídy dokončili průzkumy o e-cigaretě a tradičním používání cigaret a používání cigaret a postoje kolem použití doma a mezi přáteli.

Celkem 499 účastníků (24%) uvedlo, že během svého života používalo e-cigarety. Z toho 200 (9,6%) použilo zařízení za posledních 30 dní. Značně méně hlásilo, že kouřilo tradiční cigarety, přičemž 390 (18,7%) bylo kouřeno během jejich života a 119 (5,7%), které za posledních 30 dní kouřil.

Vědci zjistili, že použití e-cigaret bylo silně spojeno s psychosociálními faktory týkajícími se elektronických i tradičních cigaret. Pravděpodobnost současného používání e-cigaret byla největší mezi účastníky, přičemž většina přátel také používala zařízení a s nejlepšími přáteli, kteří reagovali příznivě na e-cigarety.

sociální prostředí, které se zdálo pozitivní pro používání e-cigaret, bylo pro tradiční cigarety častější než prostředí pozitivní. Přibližně 91% uživatelů elektronické cigarety věřilo, že jejich přátelé reagovali pozitivně na svůj zvyk, ve srovnání s pouze 75,6% tradičních uživatelů cigaret.

Mohlo by e-cigarety „renormalizovat“ tradiční tabákové výrobky? 14% nesouhlasilo, že e-cigarety byly nezdravé-včetně téměř poloviny současných uživatelů.

Ve srovnání, pouze 1,4% věřilo, že to samé platí pro tradiční cigarety. Rychlá fakta o e-cigaretách

 • E-cigarety neobsahují tabák nebo dehet, který tradiční cigarety dělají
 • E-cigarety z páry Vytápěním kapalného roztoku, který obvykle obsahuje nikotin
 • Pouze e-cigarety pro trh pro terapeutické účely jsou v současné době regulovány americkou správou potravin a léčiv (FDA).

Dozvíte se více o e-cigaretách

Celkově autoři dospěli k závěru, že psychosociální faktory specifické pro produkt předpovídají používání e-cigaret než tradiční Použití cigaret. Reakce kategorizované jako „velmi přátelské“ byly spojeny s 37násobkem pravděpodobnosti současného používání e-cigaret ve srovnání s devítinásobkem pravděpodobnosti současného tradičního používání cigaret.

Domnívají se, že méně příznivé sociální vnímání a vnímání zdravotního rizika tradičních cigaret pravděpodobně odráží jak známá zdravotní rizika spojená s kouřením, tak úspěch kampaní v oblasti veřejného zdraví k denormalizaci zvyku.

Studie však zjistila, že některé společné sociální rizikové faktory jsou sdíleny jak elektronickými, tak tradičními cigaretami, se sociálním prostředím, které vnímá e-cigarety pozitivně silně spojené s používáním elektronických i elektronických a Tradiční cigarety.

Prof. Barrington-Trimis říká, že mezi komunitou veřejného zdraví existuje mnoho obav, že e-cigarety mohou přijímat zcela novou skupinu lidí, kteří nikdy nekouřili cigarety. To, zda tomu tak není, však není otázkou, na kterou může tato studie odpovědět.

Jeden aspekt průřezové povahy studie, která omezuje její zjištění, je to, že nerozlišuje mezi obvyklými uživateli e-cigaret a těmi, kteří pouze experimentovali se zařízeními.

V důsledku toho autoři dospěli k závěru, že k prozkoumání jak dlouhodobých zdravotních účinků používání e-cigaret, tak k určení, zda povedou e-cigarety, jsou zapotřebí longitudinální studie adolescentů. k renormalizaci tradičních cigaret.

Nedávno, lékařské zprávy dnes vedly reflektorovou funkci, která zkoumala, zda jsou e-cigarety bezpečné.

 • Pediatrics/Dětské zdraví
 • Kouření/přestaň kouření
 • Preventivní medicína

fronotemporální demence: náročnější pracovní místa spojená s delším přežitím

Nová studie zveřejněná v časopise Neurologie zjistí, že mít náročnější práci může prodloužit přežití pro lidi s frontotemporální demencí.

Fronotemporální demence (FTD) je skupina poruch, která může vést ke změnám v dr.derm recenze osobnosti a chování, ztrátě jazykových dovedností a problémy s pohybem, mimo jiné.

Na rozdíl od Alzheimerovy choroby FTD neovlivňuje paměť. Způsobeno progresivní degenerací buněk ve frontálních a časových lalocích mozku, FTD je také běžná u osob mladších 65 let, přičemž tato věková skupina představuje 20-50% všech případů.

Lidé s FTD žijí v průměru 6-10 let od začátku příznaků. Ale podle Lauren Massimo, PhD, z University of Pennsylvania a Pennsylvania State University a kolegů, není jasné, jaké faktory přispívají k přežití jednotlivců s FTD.

Pro jejich studium se Massimo a jeho kolegové rozhodli určit, zda povolání člověka může ovlivnit jejich přežití po nástupu FTD.

profesionální pracovníci „mohou žít o 3 roky déle“ po nástupu příznaků

Abychom dosáhli svých zjištění, vědci analyzovali lékařské záznamy 83 zemřelých pacientů, kteří měl pitvu pro stanovení diagnózy FTD nebo Alzheimerovy choroby. Bylo potvrzeno, že 34 z těchto pacientů mělo FTD.

Tým také analyzoval historii pracovních míst pacientů a pořadil každé zaměstnání podle amerických kategorií sčítání lidu, do kterých upadli.

Práce, jako jsou tovární a servisní pracovníci, byla zařazena na nejnižší úroveň, povolání, jako jsou prodejci a obchodníci a inženýři – byli na nejvyšší úrovni.

Vědci byli schopni určit, když byli pacienti diagnostikováni FTD prostřednictvím zpráv o abnormálním chování rodinných příslušníků. Tým definoval přežití pacientů od doby nástupu příznaků až do smrti.

Pacienti s FTD přežili průměrně 7 let po nástupu příznaků, podle týmu.

Zjistili však, že pacienti, kteří měli náročnější povolání, měli delší přežití; Přežili v průměru 116 měsíců ve srovnání se 72 měsíci u pacientů s méně náročnými povoláními. To ukazuje, že profesionální pracovníci s FTD mohou žít až o 3 roky déle po nástupu příznaků. Tato studie naznačuje, že mít vyšší úroveň profesního zaměstnání chrání mozek před některými účinky této choroby, což lidem umožňuje žít déle po rozvoji nemoci. “

Tým poznamenává, že přežití Zdá se, že pacienti s Alzheimerovou chorobou a jinými formami demence nebyli ovlivněni pracovním statusem.

V listopadu 2014 Medical News dnes informovala o další studii zveřejněné v Neurologii, která naznačuje, že lidé, kteří pracují ve složitějších pracovních místech, mohou mít později v životě lepší paměť a myšlení.

Vědci této studie zjistili, že kognitivní testovací skóre lidí, kteří pracovali ve složitějších pracovních místech-jako jsou architekti, právníci a učitelé-bylo asi o 1-2% lepší než u lidí který pracoval v méně složitých pracovních místech, jako jsou malíři a koberci.

 • Alzheimer’s/Dementia
 • Neurologie/Neurověda
 • Psychologie/psychiatrie

ovocná šťáva ‘jako špatné’ jako sladké nápoje, říkají vědci

Dva lékařští vědci, kteří píšou v jednom z časopisů Lancet, tvrdí, že díky vysokému obsahu cukru by mohla být ovocná šťáva spravedlivá Stejně špatné pro nás jako nápoje sladké cukru, jako jsou sycené nápoje a sodovky. University of Glasgow ve Skotsku vyzval vláda Spojeného království, aby změnila současné pokyny „pět denně“, aby vyloučila část ovocné šťávy ze seznamu ovoce a rostlinných porcí, které se k němu počítají.

Ve svém příspěvku, publikované v The Lancet Diabetes & Endokrinologie navrhují, aby zahrnutí ovocné šťávy jako jednoho z pěti denně je „pravděpodobně kontraproduktivní“, protože vede lidi k tomu, aby považovali ovocnou šťávu za zdravé jídlo, které nemusí být omezené, jako je tomu u méně zdravých Potraviny.

Ovocná šťáva se dostala pod reflektor, protože lékařští odborníci nedávno začali podrobněji hledat souvislost mezi vysokým příjmem cukru a rizikem srdečních chorob.

V roce 2012 vědci na Harvardu uvedli V cirkulaci v časopise, že každodenní spotřeba sladkých nápojů zvýšila riziko srdečních chorob u mužů. Před dvěma lety vědci prezentující na konferenci American Heart Association uvedli, že vyšší spotřeba sladkých nápojů Američanů vedla v posledním desetiletí k většímu diabetu a srdeční chorobě.

ovocná šťáva není nízká -Sugar alternativa k nápojům sladěným cukrem

Dr. Gill říká: „Zdá se, že existuje jasné nesprávné vnímání, že ovocné šťávy a smoothies jsou alternativy s nízkým obsahem cukru k nápojům sweeted cukru.“

Contents